Sport

Aranđelovčanke slavile u Kragujevcu

17:30 | Ponedeljak, 23 10 2017

Rukometašice „Radničkog 1964“ su u četvrtom kolu Prve lige Zapad izgubile na domaćem terenu od ekipe „Bekamenta“, rezultatom 34:17.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao ubedljiv poraz. Na semaforu je stajalo 2:2 u osmom minutu igre, međutim prekaljene gošće ubacuju u veću brzinu i serijom 2:11 dolaze do ogromne prednosti. Čvršćom igrom u fazi odbrane „Radnički“ smanjuje rezultat i na odmor odlazi sa minusom od 5 golova razlike, 9:14. U drugom delu u prvih osam minuta nastavka gostujuće igračice prave razliku i dolaze do velikih 10 golova prednosti ( 12: 22 ) i u tim trenucima je utakmica praktično i rešena. Kragujevčankama pada moral i prave niz grešaka u napadu, tako da „Bekament“ privodi utakmicu sigurno kraju“, saopšteno je iz kluba.

U ekipi „Radničkog“ najefikasnija je bila Natalija Mikić sa 10 golova, a kod gošći su se istakle Slađana Stefanović i Anđela Radojičić sa po 6 pogodaka.

Kragujevčanke će predstojećeg vikenda odmeriti snage sa ekipom “Župe” u Aleksandrovcu.