SportFoto: KK Junior

Karatistima Juniora četiri medalje u Čačku

11:00 | Sreda, 02 10 2019

Karatisti Juniora osvojili su četiri medalje, zlatnu i tri bronzane, na kvalifikacionom takmičenju u borbama i katama za kadete i juniore za Prvenstvo Srbije u Čačku. Najsjajnijim odličjem okitio se Nikola Maslak. Zbog dobrih rezultata ostvarenih na ovom takmičenju osam karatista Juniora plasiralo se na završni turnir Prvenstva Srbije.

Karate klub “Junior” predstavljalo je deset takmičara na kvalifikacionom takmičenju u borbama i katama za kadete i juniore za Prvenstvo Srbije u Čačku. Medaljama su se okitili njih četvoro.

Zlato je pripalo Nikoli Maslaku, dok su bronzu osvojili Luka Blagojević, Katarina Simić i Aleksa Ilić.

Na korak do medalja bili su Jana Đoković, Marko Smolović, Andrija Gojak i Andrija Gajić koji su u repasažu radili mečeve za bronzu, ali nisu uspeli da je osvoje i tako su zauzeli peta mesta.

Zbog dobrih rezultata na ovom takmičenju, osam od 10 karatista “Juniora” plasiralo se na Prvenstvo Srbije koje će biti održano 12. oktobra.

Na kvalifikacionom takmičenju u borbama i katama za kadete i juniore za Prvenstvo Srbije u Čačku nastupilo je oko 300 takmičara iz 50 klubova.