SportFoto: Kik-boks klub Radnički

Kik-bokserima Radničkog zlato i bronza na Serbian Openu u Beogradu

14:00 | Petak, 22 03 2019

Kik-bokseri Radničkog osvojili su dve medalje, zlatnu i bronzanu, na WAKO evropskom kupu “Serbian Open”, održanom u beogradskoj hali “Ranko Žeravica”. Zlatom se okitio Lazar Vesković, a bronzom Nikola Mačić.

Vesković je osvojio zlato u disciplini K1 u konkurenciji juniora do 57 kilograma. Savladao je takmičara iz Novog Pazara, a putom u finalnoj borbi i predstavnika Bosne i Hercegovine.

Mančić je u disciplini K1 u konkurenciji seniora do 71 kilograma u četvrtfinalu pobedio takmičara iz Makedonije, a u polufinalu je poražen od aktuelnog svetskog prvaka u ovoj kategoriji Slobodana Mijajlovića iz Futoga, pa mu je pripala bronza.

Kragujevčani su medalje na WAKO evropskom kupu “Serbian Open” osvojili u konkurenciji 305 takmičara iz 14 država.

U Kik-boks klubu “Radnički” sada se pripremaju za Prvenstvo Srbije za sve uzrasne kategorije, koje će biti održano 30. i 31. marta u Novom Pazaru.