SportFoto: Facebook/Extreme sports club `Kragujevac`

Klubu ekstremnih sportova Kragujevac četiri medalje na Adi Ciganliji, Trakić šampion Srbije

13:00 | Četvrtak, 30 05 2019

Članovi Kluba ekstremnih sportova Kragujevac osvojili su četiri medalje, po dve zlatne i srebrne, na Prvenstvu Srbije u sprint triatlonu, tačnije 25. Beogradskom triatlonu, na Adi Ciganliji. Najuspšeniji je bio Strahinja Trkić koji je postao apsolutni prvak države u ovoj disciplini.

Trakić je i na četvrtom takmičenju ove sezone zabeležio pobedu. Naime, trijumfovao je u apsolutnoj kategoriji na sprint distanci, pošto je 750 metara plivanja, 20 kilometara vožnje biciklom i pet kilometara trčanja prešao za 59 minuta i 43 sekunde.

Drugoplasirani je bio njegov klupski kolega Veljko Maksimović, koji je trku završio za 1:02:27. Pored toga, Maksimović se okitio zlatom u kategoriji takmičara do 23 godine.

Srebro je na 25. Beogradskom triatlonu osvojila Maša Marković u kategoriji pionira.

Iz Kluba ekstremnih sportova Kragujevac učestvovali su još i Iva Pavlović, Dušan Pavlović, kao i Saša Vodovar i Željko Mitić, ali oni nisu uspeli da se domognu medalja.