Sport

Kragujevčani savladali Pazarce (FOTO)

12:30 | Četvrtak, 12 04 2018

Fudbaleri “Radničkog 1923” pobedili su u utakmici 21. kola Prve lige Srbije ekipu Novog Pazara na stadionu “Čika Dača”, rezultatom 2:0. Pobedu Kragujevčanima doneli su golovi Jovana Lukića u 21. i Nenada Đurđevića u 73. minutu.

Od samog starta utakmice Kragujevčani su krenuli sa atacima na gol gostiju, pa je tako najpre u 13. minutu nakon kornera koji je izveo Varjačić, Milan Ilić loptu glavom poslao preko gola tima iz Novog Pazara. Četiri minuta kasnije razigrani Jovan Lukić pogodio je stativu da bi upravo on u 21. minutu odlično centrirao i savladao Koča za 1:0. Na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošću Kragujevčana. Gostujući tim nije stvarao ozbiljnije šanse, a sve ono što bi i pokušao na vreme bi osujetio odlični golman Raičević. U drugom poluvremenu, ekipa “Radničkog 1923” stvara novu šansu u 65. minutu igre, preko Đurđevića i Lukića koji je šutirao direktno u golmana gostiju. Ni deset minuta nije prošlo, Nenad Đurđević uspeva da zatrese mrežu Novopazaraca i duplira prednost svog tima. U 84. minutu, nakon starta Hazirovića nad Jovanom Lukićem, sudija Čolović pokazao je na belu tačku sa koje je upravo Lukić šutirao, ali je svoj gol tada odbranio Jasmin Koč. Utakmica je završena rezultatom 2:0 za Kragujevčane”, objavljeno je na Facebook stranici FK “Radnički 1923”.

Timu Slaviše Kovačevića ova pobeda je donela tri nova boda, pa sada ukupno ima 29 i nalazi se na 9. mestu na tabeli.

“Radnički 1923” u sledećem kolu gostuje u nedelju, 15. aprila, ekipi “TSC-a” u Bačkoj Topoli.