SportFoto: Djordje Kolundzija

Olympia najuspešniji srpski klub, 10. put uzastopno šampion države

Autor: Jovana Mladenović
16:30 | Utorak, 31 10 2017

Kragujevačka Olimpija osvojila je 10. uzastopnu titulu ekipnog šampiona Srbije na državnom prvenstvu u bodi bildingu i fitnesu, održanom u Beogradu, čime je postala najuspešniji srpski klub. Članovi Olimpije osvojili su 13 medalja – tri zlatne, četiri srebrne i šest bronzanih.

Šampioni za 2017. godinu su Ivan Veljković (juniori +75kg), Predrag Milošević (bb -80kg) i Miloš Mlinarevič (bb -90kg).

Srebrne medalje su osvojili Boris Blanuša (mastersi), Boris Nemeček (juniori -75kg), Nebojša Bojcovski (bb -80kg) i Ivan Đorđević (bb-90kg).

Bronzana odličja izborili su Veljko Nikolić (juniori -75kg), Aleksandar Živković (fizik -178cm), Nemanja Radojević (fizik +178cm), Nataša Janjić (ženski fizik), Dejan Beljinac (bb -80kg) i Marko Lukić (classic -180cm).

Dve takmičarke Olimpije u fitnesu i glavne favoritkinje za zlato i srebro su zbog povrede odustale od takmičenja.

Selektor Zoran Stojić je posle takmičenja odredio reprezentacije koje će učestvovati na Svetskim prvenstvima za seniore u Španiji od 4. do 7. novembra, juniore i masterse u Rumuniji od 10. do 13. novembra i seniorke u Francuskoj od 1. do 4. decembra.

Od takmičara Olympia tima na spisku su Aleksandar Živkovic u kategoriji fizik -178cm, Goran Ilić masters classic bb, Marko Stojanović junior fizik -174cm i Marisela Grandić u fitnessu -163cm.