SportFoto: Privatna arhiva/PK

Plivač “Pirata” Nemanja Živković osvojio pet medalja na Letnjem prvenstvu Srbije za juniore i seniore (FOTO)

12:00 | Utorak, 24 07 2018

Član Plivačkog kluba “Pirat”, Nemanja Živković osvojio je pet medalja na Letnjem prvenstvu Srbije za juniore i seniore, koje je održano na zatvorenom bazenu Ustanove za sport i fizičku kulturu “Park”.

Na takmičenju je učestvovalo blizu 330 plivača iz 38 klubova, među kojima su “Radnički” i “Pirat”. Od kragujevačkih plivača na ovom prvenstvu medaljama se okitio jedino član “Pirata” Nemanja Živković. On je osvojio po jednu zlatnu i bronzanu i tri srebrne. Najsjanije odličje Živkoviću je pripalo u konkurenciji juniora na 1.500 metara slobodnim stilom. Zanimljivo je i da su plivači "Pirata" uspeli da izbore plasman u ukupno 21 finalu na prvenstvu.

Domaćin takmičenja bila je Ustanova za sport i fizičku kulturu “Park”.

Kragujevac je imao veliku čast da bude domaćin ovako prestižnog takmičenja u plivanju. Inače, ovo je najprestižnije takmičenje od kako je otvoren zatvoreni bazen u našem gradu. Bila bi nam čast da i sledeće godine budemo domaćin ovog takmičenja”, poručuju iz “Parka”.

Letnje prvenstvo Srbije za juniore i seniore organizovao je Plivački savez Srbije uz pordšku lokalne samouprave.