SportFoto: Facebook/FK Radnički 1923 Kragujevac zvanična stranica

“Radnički 1923” poražen u Beogradu

13:30 | Ponedeljak, 28 05 2018

Fudbaleri “Radničkog 1923” poraženi su u utakmici 29. kola Prve lige Srbije od “Bežanije” u Beogradu, rezultatom 3:2.

Golove za pobednički tim postigli su Draško Đorđević, Goran Smiljanić i Aleksandar Busnić, a za kragujevačku ekipu Ognjen Ilić i Igor Vićentijević.

Na početku meča “Radnički 1923” je poveo pogotkom Ilića u 10. minutu, a potom je došlo do izjednačenja u 30. minutu golom Đorđevića. U drugom poluvremenu Smiljanić je postigao pogodak za domaći tim u 49. minutu (2:1), da bi šest minuta kasnije izjednačio Vićentijević (2:2). Za “Bežaniju” je treći pogodak postigao Busnić, u 65. minutu i tako postavio konačan rezultat 3:2.

Tim trenera Slaviše Kovačevića trenutno se nalazi na 11. mestu na tabeli sa 36 osvojenih bodova.
Kragujevčani u poslednjem kolu Prve lig Srbije dočekuju “Dinamo” iz Vranja. Meč je na programu u četvrtak, 31. maja, od 17 časova na stadionu “Čika Dača”.