Sport

Radnički 1964: Polovičan uspeh u Kupu

Autor: Branko Vukašinović
14:30 | Sreda, 08 11 2017

Rukometaši Radničkog 1964 plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su savladali ekipu „Lokomotive“ iz Lapova, rezultatom 43:27. Sa druge strane, rukometašice „Radničkog 1964“ poražene u osmini finala Kupa od gradskog rivala “Radničkog 2005” sa 34:14.

Rukometaši „Radničkog 1964“ savladali su „Lokomotivu“ iz Lapova u osmini finala Kupa Srbije rezultatom 43-27. Najefikasniji u kragujevačkoj ekipi bio je Knežević sa osam pogodaka, a u protivničkom timu Đurković i Lečić sa sedam golova.

Obe ekipe su nastupile u izmenjenom sastavu u odnosu na prvenstveni meč,tako da je trener Milentijević dao šansu igračima sa manjom minutažom koju su oni oberuke iskorističi i u utakmici sa puno lepih i atraktivnih poteza ubedljivo savladali komšije“, kažu u „Radničkom 1964“.

Rukometašice “Radničkog 1964” su poražene u susretu osmine Kupa od gradskog rivala “Radnički 2005”, rezultatom 34:14. U ekipi “Radničkog 1964” prednjačila je Radosavljević sa osam pogodaka, a u “Radničkom 2005” Veljković i Jelesijević sa po sedam golova.

Domaće igračice su nastupile u kombinovanom sastavu predvođene prvotimkama sa manjom minutažom i devojčicama iz generacije 2005/2006-to godište koje nisu uspele ozbiljnije da pariraju znatno iskusnijim gošćama”, kažu u “Radničkom 1964”.