Sport

Uspeh kragujevačkih strelaca na EP u Mariboru (FOTO)

12:30 | Ponedeljak, 13 03 2017

Kragujevački strelci Milutin Stefanović, Stevan Pletikosić i junior Stevan Jovanović ostvarili su zapažen uspeh na Evropskom prvenstvu u Mariboru, osvojivši dve medalje.

Stefanović je bio najuspešniji takmičar, u kvalifikacijama je sa rezultatom 628,5 zauzeo treću poziciju, dok je posle finala zauzeo peto mesto. Ovo je najveći uspeh Stefanovića na evropskim prvenstvima u pojedinačnoj konkurenciji.

Miks tim Srbije puškom, koji čine Andrea Arsović i Milutin Stefanović, odbranio je titulu prvaka Evrope treći put za redom. Osvajanjem zlatne medalje srpski miks tim puškom je pokazao da vlada ovom disciplinom.

Ekipa seniora Srbije vazdušnom puškom, koju čine Stefanović, Pletikosić i Sebić osvojila je srebrnu medalju. Stevan Jovanović je sa solidnim rezultatom 618,9 doprineo da ekipa juniora Srbije zauzme visoko četvrto mesto.