SportFoto: KVK Radnički

Vaterpolisti “Radničkog” poraženi u Šapcu

13:30 | Sreda, 23 05 2018

Vaterpolisti “Radničkog” poraženi su u utakmici 10. kola Super lige Srbije od ekipe Šapca, rezultatom 8:7. Najefikasniji u ekipi “Radničkog” bio je Gijom Dino sa tri gola, a toliko je postigao i Mihajlo Repanović na drugoj strani.

Mlada ekipa „Radničkog“ fantastično je startovala i posle pet minuta igre vodila 3:0, posle dva uvodna gola najboljeg strelca lige, Gijoma Dina, i jednog Mikaela Metodieva. Šapčani su potom vraćeni u igru golom sa igračem više Nemanje Budurina, a do kraja prve deonice precizan je bio i Nikola Car, za „minus jedan“. Serija novog regionalnog A1 ligaša nastavljena je u drugoj, a zatim i trećoj četvrtini, sredinom koje su sada oni imali „plus tri“ (6:3). Međutim, hrabra i borbena četa Uroša Stevanovića nije se predavala i odmah se vratila pogocima Nemanje Stanojevića i Dina (6:5). Kragujevčani su potom sve vreme disali za vratom rivalu, imali nekoliko prilika da „otkinu“ barem bod, ali su ih nedostatak iskustva i greške u realizaciji koštale iznenađenja“, navodi se u saopštenju KVK „Radnički“.

Kragujevčani u sledećem kolu gostuju “Vojvodini”, a meč je na programu u subotu, 26. maja.