SportFoto:  EUBC Boxing

Vojvođanska zlatna rukavica: Slobodan Jovanović osvojio zlato i proglašen najboljim domaćim bokserom

Autor: Jovana Mladenović
11:00 | Utorak, 17 07 2018

Osvajač zlata na 36. “Vojvođanskoj zlatnoj rukavici” u poluteškoj kategoriji je bokser kragujevačkog “Radničkog” Slobodan Jovanović, koji je od strane stručnjaka proglašen i najboljim domaćim bokserom turnira. Najvrednije priznanje, Vojvođansku zlatnu rukavicu, osvojio je Bannaphon Panon (Tajland).

Za trofej se borio i Slobodanov rođeni brat Aleksandar Jovanović, i to u muva kategoriji i izauzeo 5. mesto u konačnom plasmanu

Slobodan Jovanović zlato je osvojio u poluteškoj kategoriji, a poneo je i nagradu za najboljeg boksera na turniru.

Na ovogodišnjem prestižnom međunarodnom turniru u boksu održanom u Subotici, 149 boksera iz 22 države (77 muškarca i 72 žene) borilo se za trofej "Vojvođanska Zlatna rukvica" koji se dodeljuje najboljem bokseru i najboljoj bokserki turnira u kategoriji mladih. Održano je 129 borbi u svim kategorijama, u muškoj konkurenciji 67, a u ženskoj 62.

Turnir je jedan od najjačih u Evropi i organizuje se 36. godinu za redom.

Boje Srbije na ovom takmičenju, predvođeni selektorom Milanom Piperskim i trenerom Manetom Marčetom, branili su: