InfoFoto: kragujevac.ls.gov.rs

Počela potpuna obnova TRIM STAZE u Šumaricama

Autor: InfoKG
09:00 | Petak, 22 11 2024

Trim staza u Šumaricama, koju od 2016. godine koristi veliki broj Kragujevčana, rekreativaca ali i profesionalnih sportista, za par nedelja biće u potpunosti obnovljena. Radove, koje finansira grad Kragujevac sa 8 miliona dinara, izvodi JKP Šumadija.

U cilju stvaranja boljih uslova za sport i rekreaciju, ali i na zahtev naših građana, radimo sveobuhvatnu rekonstrukciju trim staze u Šumaricama koja je 2016. godine urađena po svim svetskim standardima, najavio je obilazeći radove Predrag Stevović, član Gradskog veća za sport.

Sektori Zelenila i Niskogradnje, prvo raščišćavaju stazu od lišća i otpadaka koji su se godinama taložili, zatim će se popunjavati delovi staze koji su usled padavina oštećeni, uradiće se drenaža, a pre postavljanja malča kao podloge, uradiće se i tanak sloj kamena kako voda ne bi odnela malč. 

Grad Kragujevac je za rekonstrukciju trim staze koja je dugačka dva kilometra opredelio oko 8 miliona dinara i, ako to vremenski uslovi budu dozvolili, za par nedelja staza će biti završena.