U Kragujevcu će se sutra od 5 do 9 sati obavljati tretman suzbijanja krpelja na javnim zelenim površinama, saopštili su iz Gradske uprave.
Tretman će se sprovoditi sa zemlje na sledećim lokacijama: Veliki park, Šumarice, Aerodrom, Centralna radionica, Šest topola – Ulica Ibarskih rudara, Mali park kod pijace, Nova kolonija – Brioni, oko zgrade Gradske uprave, jezera Bubanj, Zlatne ruže, park Ilina voda, Pivarski park i Metino brdo – oko ambulante Bresnica i spomenika Talac i Radoju Raki Ljutovcu.
Iz Gradske uprave uputili su apel građani da u vreme tretmana ne borave na površinama na kojima se izvode aktivnosti. Takođe, apeluju na pčelare da preduzmu mere zaštite pčelinjih zajednica u tom terminu.
U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika za izvođenje tretmana, biće realizovan prvog narednog dana kada vremenski uslovi budu dozvolili.
Za sva dodatna pitanja građani se mogu obratiti na broj telefona preduzeća AVENIJA MBNS1, koje će obavljati tretman suzbijanja krpelja, 063/578-022.































