SportFoto: KK Junior

Karatistima Juniora 12 medalja na Prvenstvu Srbije u Kragujevcu

10:30 | Petak, 29 03 2019

Članovi Karate kluba “Junior” osvojili su 12 medalja, šest zlatnih i po tri srebrne i bronzane, na Prvenstvu Srbije u karateu u borbama i katama za mlađe uzrasne kategorije, održanom u hali “Jezero”. U generalnom plasmanu, po broju osvojenih medalja, karatisti Juniora osvojili su drugo mesto, iza beogradske Zandarmerije.

Najsjajnije odličje osvojili su Katarina Simić, Elena Aleksopoulos, Ana Vićentić, Dušan Trajković, Petar Đokić, Aleksa Marković. Srebro je pripalo Marku Smoloviću, Sofiji Tmusić i muškoj ekipi pionira u borbama. Bronzom su se okitili Tadija Tomašević, kao i muška i ženska ekipa nada.

Trener KK “Junior”, Veljko Smolović kaže da su članovi kluba dali svoj maksimum i postigli izuzetan uspeh, koji je prevazišao zacrtani cilj.

Na Prvenstvu Srbije za mlađe uzrasne kategorije u hali “Jezero” nastupilo je više od 1.300 takmičara iz oko 125 klubova.