Poraz košarkaša Radničkog

15:00 | Ponedeljak, 31 10 2022

Košarkaši Radničkog pretrpeli su poraz u četvrtom kolu Druge muške lige Srbije od ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke rezultatom 89:76 (20:26, 22:19, 24:10, 23:21).

Igrači Radničkog dobro su otvorili utakmicu i ostvarili prednost od šest poena na kraju prve četvrtine. Imali su prednost i na poluvremenu, ali loše odigrana treća četvrtina bila je kobna i u njoj je praktično rešeno pitanje pobednika. U ovoj deonici, igrači Radničkog uspeli su da zabeleže samo deset poena. Tokom četvrte četvrtine pokušavali su da uhvate priključak, ali nisu uspevali u tome. Domaćin je potpuno zasluženo slavio u komšijskom derbiju.

Sjajan meč u ekipi Mladosti odigrao je Petar Šparović koji je postigao 18 poena, imao 13 asistencija i 8 skokova čime je poneo zvanje najboljeg igrača utakmice.

U ekipi Radničkog, solidni su bili Mihailo Jovičić i Mihailo Todorović sa po 15 poena.

U narednom, petom kolu ekipi Radničkog u goste dolazi Star iz Novih Ledinaca, jedna od konkurenata za najviši plasman. Ova utakmica igra se u subotu, petog novembra u hali Jezero.