SportFoto: Printscreen - YouTube/RTK

Praznik fudbala u Grošnici: Beogradski Partizan porazio Vodojažu

14:30 | Četvrtak, 10 10 2019

Fudbaleri Vodojaže poraženi su u šesnaestini finala Kupa Srbije od beogradskog Partizana, rezultatom 6:0. Meč je bio svojevrsni praznik fudbala, jer je odigran na stadionu u Grošnici i izazavo je veliko interesovanje građana.

Pobedu Partizanu doneli su Đorđe Ivanović sa pet golova, dok je jedan pogodak zabeležio Lutovac.

Trfijum fudbalera Partizana, koji nisu nastupili u najjačem sastavu, bio je očekivan. Međutim, Vodojaža, koja se takmiči u četvrtom rangu, pružila je u prvom poluvremenu jak otpor Beograđanima.

Profesionalno smo odigrali samo drugo poluvreme, a o tome ću sa ekipom posebno. Ekipi Vodojaže sve čestitke što su uspeli da dođu na ovaj nivo i prođu tri-četiri ozbiljna srpskoligaša. To nije bilo lako, tako da njima svaka čast što su došli u situaciju da igraju sa Partizanom. Uvek je lepo videti da još uvek ima mesta u kojima je fudbalska utakmica praznik, ne samo fudbalski, nego u svakom smislu. Jako mi je drago što smo igrali na ovom terenu, a ne na nekom drugom, i što smo ovim ljudima omogućili da vide Partizan”, izjavio je za RTK trener crno-belih, Savo Milošević.

Bez obzira na rezultat može se reći da je u Grošnici pobedio fudbal.