Radnički lako do nove pobede

11:00 | Ponedeljak, 21 11 2022

Košarkaši su lako došli do pobede na svom parketu protiv ekipe KK Morava iz Vladičinog Hana u hali "Jezero" rezultatom 92:74 (18:19, 25:22, 24:12, 25:21). Ovo je bila šesta pobeda u prvenstvu.

Celo prvo poluvreme proteklo je u rezultatskoj klackalici. Na kraju prvog poluvremena rezultat je bio (43:41). U drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra Radničkog, koji pred kraj utakmice stiče veliku prednost, čak 25 poena razlike. Ostalo je samo da u zadnja tri minuta utakmice susret rutinski privedu kraju.

U ekipi Morave, odličan meč je odigrao centar, Borko Đorđević, koji je upisao dabl-dabl učinak od 18 poena i 14 skokova. Dobre partije su pružili i Dragomir Jović sa 19 i Nikola Prokić sa 14 poena.

U ekipi Radničkog, čak sedam igrača imalo je dvocifreni učinak. Ipak, za nijansu bolji od ostalih bili su Đorđe Milosavljević sa 12 poena, 9 asistencija i 6 skokova i Lazar Dimovski sa 14 poena i 7 asistencija.

Radnički je ovom pobedom završio prvu rundu takmičenja na vrhu Grupe A.

U narednom, 8. kolu, u subotu 26. novembra Kragujevčani gostuju u Arilju ekipi Klika.