U prostorijama SPD Radnički održana je konferencija za novinare povodom revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Odbojkaškog kluba Radnički i austrijskog TSV Hartberga, koja će se odigrati sutra, u 18 časova u hali Jezero. Na pitanja predstavnika medija odgovarali su igrači Dušan Lopar i Ivan Ćirović, koji su izneli svoja očekivanja pred odlučujući duel u borbi za plasman u narednu rundu takmičenja.
Radnički je u prvom susretu u Austriji slavio rezultatom 3:2, a sada će pred domaćom publikom pokušati da potvrdi plasman u narednu rundu takmičenja.
"Pre nedelju dana odigrali smo utakmicu u Austriji pred prepunim tribinama i bolje smo upoznali ekipu. Sada znamo i njihove vrline i slabosti, što može dosta da utiče na revanš. Ostvarili smo pozitivan rezultat u Austriji, iako mislim da smo mogli i ubedljivije da pobedimo. Ipak, ta pobeda od 3:2 nam mnogo znači, jer nam je ovde dovoljna bilo kakva pobeda. Smatram da smo favoriti u ovom meču i verujem da ćemo to dokazati", rekao je Dušan Lopar.
Ivan Ćirović istakao je da veruje u kvalitet ekipe i da fokus može doneti prolaz dalje:
"Mislim da smo generalno kvalitetnija ekipa od Hartberga na svim pozicijama. Ako ostanemo fokusirani i skoncentrisani na sve elemente igre, siguran sam da ćemo doći do željenog rezultata – pobede i plasmana u narednu rundu".
Na kraju, Ćirović je uputio i poziv navijačima:
"Pozivam sve Kragujevčane da dođu sutra u 18 časova u halu Jezero, da ispune tribine koliko god je moguće i da nam pruže podršku u borbi za prolazak u naredno kolo".
Izvor: SPD Radnički































