Rukometaši Radničkog izgubili na gostovanju od ekipe Obilića

16:00 | Ponedeljak, 27 03 2023

Rukometaši Radničkog su na gostovanju ekipi Obilića u Beogradu pretrpeli poraz rezultatom 37:26, poluvreme 14:11 i tako se nakon ovog kola nalaze na deobi šestog mesta sa 24 boda.

Radnički je dobro startovao meč u Šumicama, brzo stekavši početnih 0:2 u drugom minutu, no domaćin u sledećih 7 minuta velikom serijom 5:0 prelazi u vođstvo (5:2), a nakon toga u 13. minutu dolazi i do plus 4 (7:3). Prenuli su se Kragujevčani i za kratko vreme prilaze na samo gol minusa (8:7, 16.min). Pri rezultatu 9:8 Obilić ponovo pravi seriju 4:1 za ponovnih plus 4 (13:9, 25.min). Do kraja ovog dela igre gostujući rukometaši su ublažili minus i na odmor se odlazi prednošću domaćina od 14:11.

Očekivalo se da će Šumadinci u drugom delu utakmice dodati gas i anulirati rezultatski zaostatak, no domaćin je zaigrao čvrsto rešen da bodovi ostanu u Beogradu i već na samom startu beležimo velikih 6 golova prednosti na kontu Obilića (19:13, 35.min), a u 39. minutu i ogromnih 8 (22:14). Nisu funkcionisale linije u igri kragujevačkog superligaša, što su Beograđani vešto iskoristili. Novu najveću i to dvocifrenu prednost beležimo u 49. minutu (30:20) kada je činjenica da će se gosti u Kragujevac vratiti praznih šaka već bila izvesna. Do kraja utakmice iskusni domaći igrači su znalački održavali prednost i na kraju krunisali dobru igru konačnim rezultatom 37:26.

Najefikasniji u redovima vitezova sa Vračara su bili Ilija Sladić sa 7,a pratili su ga Aleksa Bukvić i Aleksandar Antić sa po 5 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 8, dok su Boško Stanisavljević i Luka Đerić dodali po 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Aleksa Bukvić (Obilić)

U sledećem, 22. kolu Arkus lige, Radnički će u derbiju ugostiti ekipu Dinama iz Pančeva u subotu 1. aprila.