SportFoto: Privatna arhiva

Trakić i Filipović osvojili zlato na Svetskom kupu u paratriatlonu u Francuskoj (FOTO)

14:00 | Sreda, 20 06 2018

Članovi Kluba ekstremnih sportova Kragujevac, Strahinja Trakić i Lazar Filipović osvojili su prvo mesto na Svetskom kupu u paratriatlonu, koji je održan proteklog vikenda u francuskom gradu Besanconu.

Tandem Trakić i Filipović su spirnt triatlon završili u vremenu 1:09:21 i tako trijumfovali na ovom takmičenju.

Dobro smo isplivali, solidno vozili bicikli i dobro trčali. Na trčanje smo krenuli kao četvrti, pa smo jurili Kanađane i dve posade Ukrajinaca. Kanađane smo prešli na drugom kilometru, a Ukrajince u poslednjem kilometru. Od početka godine smo očekivali pobedu na Svetskom kupu, ali nije sve išlo po planu. Posle četvrtog mesta u Šapniji i drugog u Engleskoj, konačno smo ostvarili cilj”, izjavio je za InfoKG Strahinja Trakić.

Trakić će predstojećeg vikenda učestvovati na Prvenstvu Srbije u akvatlonu u Pančevu. Nakon toga, Kragujevčanina očekuju završne pripreme za Evropsko prvenstvo, koje će biti održano od 19. do 21. jula u Estoniji.