SportFoto: Privatna arhiva

Trakić i Filipović se okitili srebrom u Australiji

14:30 | Petak, 06 03 2020

Članovi Kluba ekstremnih sportova Kragujevac, Lazar Filipović i Strahinja Trakić osvojili su druo mesto na trijatlonskoj trci Svetske serije u Devenportu u Australiji. Na taj način, oovaj tandem je uspešno započeo takmičarsku sezonu, u kojoj mu je cilj da učestvuje na Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Filipović i Trakić su trku, koja se sastojala od 750 metara plivanja, 20 kilometara vožnje bicikle i pet kilometara trčanja, završili za sat vremena, šest minuta i 56 sekundi.

Ovom tandemu je za 20 sekundi imaklo prvo mesto, koje je osvojio Australijanac Džonatan Goerlah, a treći je bio Arno Grožan iz Francuske.

Filipović i Trakić sada se spremaju za 22. mart, kada će učestvovai na tri u Sarasoti na Floridi u Sjedinjenim Američkim Državama.