SportFoto: KVK Radnički

Vaterpolisti Radničkog osvojili Kup regiona za 2005. godište (FOTO)

12:00 | Sreda, 30 01 2019

Mladi vaterpolisti “Radničkog” osvojili su Kup regiona centralne, južne i zapadne Srbije za 2005. godište, pošto su na finalnom turniru u Kragujevcu zauzeli prvo mesto. Na taj način, Kragujevčani su se plasirali na polufinalni turnir Kupa Srbije.

Dečaci koje predvodi trener Darko Šantić najpre su savladali valjevski Valis sa 11:6, a zatim u derbiju za prvo mesto sa kruševačkom Rasinom pokazali veliki karakter i od „minus tri“ u poslednjoj četvrtini (6:3), serijom 5:0 preokrenuli rezultat i došli do odlučujuće pobede – 8:7.

U poslednjem meču, koji nije imao takmičarskog značaja, Šantić je dodatno promešao karte, a njegovi izabranici bili su ubedljivi i protiv niškog Naisa – 12:5.

Osvajanjem prva dva mesta, Radnički i Rasina plasirali su se na polufinalni turnir Kupa Srbije.