Vaterpolisti sigurni protiv Valisa

12:00 | Utorak, 22 11 2022

Radnički je savladao ekipu Valis iz Valjeva rezultatom 14:10 na svom bazenu u šestom kolu Super lige Srbije. Tako su Kragujevčani ostali na prvom mestu kao jedini neporaženi tim u ligi.

Radnički je odlično počeo meč i napravio razliku od četiri poena na početku druge četvrtine. Ipak, poluvreme se završilo rezultatom 7:5. U drugom delu utakmice Radnički je ponovo ostvario veliku prednost od pet golova razlike da bi Valjevci vezali tri pogotka i došli na samo dva poena zaostatka. U tom trenutku rezultat je bio 12:10. Ipak, sa dva vezana gola Marka Radulovića otklonjena je svaka dilema oko pobednika.

Najefikasniji bili su Nemanja Stanojević, Aleksa Ukropina i  Marko Radulović sa po tri gola, dok su na drugoj strani Radanović i Bursać postigli po dva.

Pred Kragujevčanima je drugi turnir Regionalne lige, od petka do nedelje, u Beogradu, gde će im rivali biti kotorski Primorac, dubrovački Jug i Jadran iz Herceg Novog.