U uzbudljivom meču Vojvodina ipak slavila u Jezeru

11:00 | Nedelja, 21 11 2021

Odbojkaši Radničkog su u osmom kolu BPŠ Superlige poraženi na svom terenu od šampiona Srbije, ekipe Vojvodine NS Seme rezultatom 1:3.

Šampion se bolje snašao u uvodnom setu i brzo stekao startnu prednost 1:5. Nakon minuta odmora kog je zatražila klupa Radničkog, viđen je najduži poen na meču u kom su se oba rivala sjajno branila, a završio ga je smečom Koprivica za 2:5. Činilo se da će osvajanje ovog poena dati krila Kragujevčanima, no gosti nastavljaju u istom stilu i prave prednost od 5 poena (3:8). Prenuli su se domaći odbojkaši, proradio je servis, pa asovima Rikarda (8:10), Kovača za 11:11 i na kraju Toukhtena prelaze u vođstvo (13:12). Prednost je kratko trajala, Novosađani prvo poravnavaju rezultat (15:15), a nakon as servisa Simića ponovo vode (19:21). Smečom Koprivice na semaforu je egal (22:21), a potom i 22:21. Seriju domaćih prekida minutom odmora šef struke Vojvodine Slobodan Boškan, nakon koga njegovi puleni serijom 0:4 osvajaju prvi set rezultatom 23:25.

Drugi deo igre domaćin započinje startnom prednošću 2:0, a potom ima prednost od 3 poena (7:4). Gosti uzvraćaju i poravnavaju na 9:9. Nakon toga Radnički ulazi u dobar ritam i serijom odličnih blokova najpre Milutinovića, pa zatim Rikarda i Toukhtena dolazi do prednosti od 4 poena. Ni minut odmora gostiju pri rezultatu 21:16 im nije pomogao da sa vrate u meč, tako da Šumadinci dolaze do izjednačenja 1:1 u setovima, konačnim rezultatom 25:17.

Kada su svi u SBB hali Jezero pomislili da je Radnički došao do svoje igre i da će nastaviti u istom stilu i treći set, usledio je hladan tuš. Novosađani otvaraju ovaj deo igre bolje, 0:3. Asom Koprivice Kragujevčani smanjuju na 4:5, međutim gosti u potpunosti kontrolišu igru pa ni minuti odmora trenera Kobiljskog pri rezultatu 5:9 i 5:13 nisu pomogli domaćim odbojkašima. Vojvodina je povećavala prednost, beležimo 6:18, 7:21. Probali su domaći izmenama da poprave skor, međutim ništa im nije išlo od ruke, tako da gost rešava ovaj deo igre u svoju korist 9:25, za vođstvo 1:2 u setovima.

Četvrti i ispostavilo se odlučujući set Novosađani bolje otvaraju, 2:4, no domaćin nakon atraktivnog i dugog poena dolazi do izjednačenja (8:8). Do rezultata 13:13, do kog Radnički dolazi sjajnim timskim blokom se vodila izjednačena bitka, no kada na servis liniju gostiju staje Zečević, Vojvodina stiče čini se nenadoknadivu prednost (16:21). Servisima Kovača i nošeni frenetičnom podrškom sa tribina, domaći odbojkaši prvo smanjuju na 19:22, a pri rezultatu 20:23 Rikardo razornim servisima smanjuje prednost, a za potpunu dramu se pobrinuo Toukhten (24:24), koji set uvodi u borbu na razliku. Dugo se igralo poen za poen, a više nerava su imali Novosađanai koji set završavaju rezultatom 30:32, za konačni trijumf u zbiru 1:3.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Matić sa 14 i Koprivica sa 10 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Parapunov sa 25 i Simić sa 15.

RADNIČKI – VOJVODINA NS SEME  1:3 (23:25, 25:17, 9:25, 30:32)