Partizan bolji od Radničkog

11:00 | Ponedeljak, 29 11 2021

Košarkašice Radničkog poražene su u utakmici 9. kola Prve lige Srbije od ekipe Partizana u Beogradu, rezultatom 69:64.

Utakmica 9. kola prvenstva Srbije za žene je, kako se i očekivalo, donela neizvestan meč dva kvalitetna protivnika. Nakon poraza u prethodnom kolu, košarkašice Radničkog su na gostovanje u Beograd otišle sa željom da naprave iznenađenje.

Veliki peh je zadesio našu ekipu jer se na zagrevanju povredila najbolja igračica Jack Danielle Animam i nije mogla da pomogne ekipi.
Sam početak utakmice je pokazao da će ekipa koja bude stabilnija u igri imati više šansi za pobedu.

Domaće košarkašice su bolje otvorile utakmicu, povele sa 7:0 i održavale razliku tokom cele prve četvrtine. Druga četvrtina je protekla u znaku Radničkog pa se na poluvreme otišlo sa prednošću gošći 39:34.

Treća četvrtina se pokazala kao ključna, gde su domaće košarkašice otišle na nedostižnih 13 poena razlike.

Pokušale su naše igračice da se vrate u meč, ali su prišle najviše na 5 poena zaostatka koje je Partizan uspeo da sačuva do kraja za krajnji rezultat 69:64.

Tijana Jelić sa 20 poena i 14 skokova i Milica Indjic sa 16 poena, 7 skokova i 8 asistencija, su bile najbolje u redovima Radničkog.

Sledeći meč naše devojke igraju na domaćem parketu protiv ekipe Radivoja Koraća narednog vikenda.