Pobeda košarkaša Radničkog nad ekipom Zlatibora za kraj sezone

11:00 | Subota, 13 04 2024

Crveni su u 30. kolu Košarkaške lige Srbije, savladali ekipu Zlatibora, rezultatom 72:55 (16:22, 20:12, 19:12, 17:9). Meč bez rezultatskog značaja za obe ekipe ipak nije razočarao. Viđena je kvalitetna košarka sa odličnim odbranama na obe strane. Domaćin je bolje odigrao u drugom poluvremenu, naročito u četvrtoj četvrtini, i zasluženo stigao do 16. pobede u sezoni.

Gosti su tokom prve deonice imali kontrolu igre na isteku iste imali 6 poena viška (16:22). Međutim, Kobe Webster je vratio svoj tim u igru u drugom periodu i sa 20 poena na isteku poluvremena bio najzaslužniji za preokret Kragujevčana i vođstvo od 2 poena (36:34).

Radnički uspostavlja svoj ritam tokom treće četvrtine i trojkom kapitena Đerasimovića, polovinom tog dela igre, stiže do prve dvocifrene prednosti (48:36). Od tog trenutka, Zlatibor je samo u jednom momentu pripretio domaćinu skrativši zaostatak na – 6, ali je kragujevački tim odbio i taj nalet i mirno priveo utakmicu kraju. Kapiten Radničkog, Marko Đerasimović, se oprostio od aktivnog igranja košarke i na minut pred kraj meča je ispraćen velikim aplauzom svih prisutnih u hali Jezero.

U ekipi Zlatibora, najefikasniji je bio Lazar Miloševićev sa 15 poena. Boško Čorbić je ubelezio 11, a Andrija Matović 10 poena.

Crvene je predvodio Kobe Webster sa 25 poena dok je Lamont West upisao 16 poena i 5 skokova.