SportFoto: SPD Radnički

Simonović porazom debitovao na klupi Radničkog

11:00 | Utorak, 26 12 2023

Košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Zlatibora u 15. kolu KLS rezultatom 92:84.

Domaćin bolje otvara utakmicu i poenima iz kontra napada i greškama igrača Radničkog dolazi do prednosti od 24:17 na kraju prve četvrtine. Ista situacija je bila i u nastavku meča gde je Nikolić bio nerešiva enigma za Radnički. Poluvreme se završilo sa velikih 18 poena prednosti za domaćina 53:35.

Izabranici Marka Simonovića počinju treću četvrtinu sa mnogo više borbenosti i angažovanja i polako tope prednost domaćina na podnošljivih  71:59 na isteku 30min. Uspeli su igrači Radničkog da dođu i na 6 poena zaostatka u 34 minutu ali nisu imali snage za potpuni preokret. Krajnji rezultat 92:84.

Najbolji kod Radničkog je bio po običaju Croft sa 32 poena i novajlija Lamont West sa 16 poena.

Ova utakmica ujedno je bila i trenerski debi Marka Simonovića na mestu glavnog trenera ekipe iz Kragujevca.

Sledi novogodišnja pauza, a takmičenje se nastavlja početkom januara kada Radnički gostije ekipi Tamiša.

Izvor: SPD Radnički