SportFoto: SPD Radnički

Poraz Radničkog u srpskom derbiju Lige šampiona

12:30 | Sreda, 27 10 2021

Na premijeri Lige šampiona vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju Novom Beogradu, u srpskom derbiju, rezultatom 16:10. Šumadinci su pružili odličan otpor favorizovanom rivalu u prvom poluvremenu prepunom preokreta, ali su u nastavku igre zakazali.

Novi Beograd je u ovaj meč ušao u najjačem sastavu, pošto su se svi igrači vratili u takmičarski pogon, dok su Kragujevčanima nedostajali iskusni bek Miloš Miličić i rezervni golman Stefan Todorovski, koji su meč propustili zbog povrede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je fantastični reprezentativac Srbije Nikola Jakšić, sa pet golova, a pratio ga je Strahinja Rašović sa četiri. U ekipi Radničkog sa po dva pogotka prednjačili su Branković, Ćuk, Radulović i Vrlić.

Već za vikend vaterpoliste Radničkog očekuje još jedno neugodno gostovanje u Beogradu, u Super ligi, Crvenoj zvezdi koja je ove sezone takođe učesnik Lige šampiona.

Izvor: SPD Radnički