SportFoto: InfoKG

Radnički ispisao istoriju - pobeda i plasman u polufinale Kupa

18:22 | Četvrtak, 11 04 2024

Fudbaleri Radničkog ostvarili su istorijski uspeh plasmanom u polufinale Kupa Srbije.

Na stadionu "Čika Dača"  pobeđen je Novi Pazar rezultatom 3:1. Golove za "crvene" postigli su Bevis u 31. minutu, M.Vidosavljević u 35. minutu iz penala i Ortiz u nadoknadi vremena. Gol za Novi Pazar postigao je Srećković u 72. minutu.

Inspirisani veličanstvenim fudbalskim ambijentom na stadionu "Čika Dača", koji odavno nije bio ispunjeniji, izabranici trenera Feđe Dudića pružili su još jednu partiju za nezaborav i da su bili za nijansu precizniji u završnici mogli su Pazarcima da nanesu pravu rezultatsku katastrofu. Ovako, publika je u poslednjih dvadesetak minuta utakmice bila kao na iglama, sve dok Dilan ORTIZ svojim prvencem u crvenom dresu u dubokoj sudijskoj nadoknadi nije otklonio i poslednju dilemu po pitanju pobednika današnjeg susreta.

"Crveni" će ime protivnika u polufinalu Kupa Srbije saznati u utorak, kada je zakazano žrebanje parova. Među potencijalnim rivalima su Partizan, Vojvodina i branilac trofeja Crvena zvezda.Utakmice polufinala Kupa Srbije igraju se 24. aprila.

Izvor: FK Radnički 1923 Kragujevac zvanična stranica