Radnički lako sa Zemunom

11:00 | Četvrtak, 24 12 2020

U poslednjem kolu prvog dela superligaške sezone, vaterpolisti Radničkog očekivano lako su izalšli na kraj sa Zemunom, na svom bazenu, a rezultat je bio 17:7.

Neizvesnost je potrajala samo u prvoj četvrtini u kojoj je Radnički dva puta vodio, a Ljubenović oba puta vraćao goste u igru (2:2).

Već na startu druge četvrtine Kragujevčani su ubacili u višu brzinu, vezali četiri pogotka i stekli kapitalnu prednost (6:2), a do poluvremena su dodali još četiri i stigli do „plus sedam“ (10:3).

Kako je meč odmicao tako je prednost domaćih rasla, do maksimalnih deset golova razlike na kraju.

Najefikasniji akter susreta bio je Strahinja Rašović sa šest golova, a pratili su ga Aleksa Ukropina, Nikola Lukić i Marko Radulović sa po tri.

U superligaškom takmičenju sledi pauza do kraja februara, a Kragujevčane pre toga očekuje učešće na „fajnal-foru“ Kupa Srbije, gde im je u ponedeljak, od 19:15 časova, rival Novi Beograd.