Radnički pao u finišu - Sloboda odnela pobedu u Jezeru

11:00 | Nedelja, 28 01 2024

Košarkaši Radničkog su u 19. kolu Košarkaške lige Srbije poraženi od Slobode iz Užica, rezultatom 74:79 (24:18, 17:21, 21:19, 12:21).

Sjajno su Crveni otvorili meč. U 7. minutu prve četvrtine su čak stigli do dvocifrene prednosti (22:11), ali su se gosti serijom 7:2 „vratili u život“ do isteka 10. minuta. Sloboda je nastavila u istom ritmu i u nastavku i napravila potpuni preokret u 13. minutu (26:27). Do kraja poluvremena su viđene tri promene u vođstvu, a Radnički na veliki odmor odlazi sa dva poena viška (41:39).

Treća četvrtina je bila slična kao i prethodna sa par preokreta i opet boljom završnicom za domaću ekipu koja je pred poslednji deo igre imala 4 poena prednosti (62:58). Kada su se svi u hali Jezero ponadali da će Radnički ostvariti 10. pobedu, desio se veliki pad koncentracije Kragujevčana što gosti vešto koriste i prave ko zna koji preokret po redu. Od 35. minuta do kraja meča, kragujevačka ekipa je pokušavala da sustigne Užičane, imala i dva šuta za izjednačenje u poslednjem minutu, ali su oba završila na obruču, a Sloboda zasluženo ostvarila svoj 10. trijumf.

Iskusni Branislav Đekić je predvodio svoj tim sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 10 skokova. Kapiten Slobode, Aleksa Ćubić je takođe odigrao sjajan meč sa 24 poena i 6 skokova.

U ekipi Radničkog, Tray Croft je upisao 29 poena i po 5 skokova i asistencija. Milić Blagojević je zabeležio 21 poen, 8 skokova i 5 asistencija, a Uroš Nikolić 11 poena i 4 skoka.