Počinje SAJAM KNJIGA I GRAFIKE: Bogat program, izdavači pripremili popuste (PROGRAM)

Utorak, 11 Jun 2019 14:00Autor: Jovana Mladenović

Šumadija sajam, u saradnji sa Narodnom bibliotekom” Vuk Karadzić” Kragujevac i Filološko-umetničkim fakultetom, pod pokroviteljstvom lokalne samouprave, organizuje Sajam knjiga i grafike, koji počinje sutra i traje do 16. juna.

Radno vreme sajma je od 10 do 19 časova, a ulaz i parking su besplatni.

Na sajmu će premijerno biti predstavljena mnoga izdanja, a posetioci će imati priliku da prisustvuju brojnim promocijama, diskusijama i predavanjima o književnosti i izdavaštvu.

Više od 30 izdavačkih kuća predstaviće se na sajmu i ponuditi sajamske popuste za posetioce.

Nagrade za najboljeg izdavača kao i najbolju knjigu i ove godine biće dodeljeni na Sajmu knjiga.

Pored velikog broja izdavačkih kuća, na sajmu će se predstaviti i studenti FILUM-a svojom godišnjom izložbom.

PROGRAM:

SREDA
12 sati
Svečano otvaranje Sajma
Beseda – Gabriela Babnik i Mirko Demić 

13 sati
Izložba – odsek za primenjenu i likovnu umetnost FILUM-a Univerziteta u Kragujevcu

14sati
Intimno, Gabrijela Babnik (Klio, 2019)
Učestvuju: Gabriela Babnik, Jelena Budimirović, Zoran Hamović i Mirko Demić

15 sati
Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga

16 sati
Pesnici Udruženja pisaca Kragujevca (UPK)

17 sati
Radionica „Srletova škola crtanja“, koordinator Srđan Stamenković Srle

18 sati
(Galerija Narodne biblioteke, Dr Zorana Đinđića 10)
Dani izraelske kulture u Kragujevcu – predavanje o jevrejskom piscu Amozu Ozu
Učestvuje: DŽeni Sedov, zamenica ambasadora Izraela

19.30 sati
(Galerija Narodne bibliotke, Dr Zorana Đinđića 10)
Gosti pesnici: Marina Meljnikova, Vladimir Babošin, Vidak Maslovarić, Milan Rakulj, Miljurko Vukadinović, Milan Mihajlović, Dragomir Šoškić, Branislav Zubović, Slavomir Nišavić, Goran Gavrić Grga

ČETVRTAK

13 sati
Ruski pesnici uz pratnju gitare: Vladimir Babošin, Tatjana Neporoda, Aleksandar Brikov, Eduard Giršov, Marina Meljnjikova, Tatjana Čižovkina
Moderator: Radenko Bjelanović 

15 sati
Radionica lutaka
Koordinator: Slavica Atanacković

16 sati
Prozni pisci Udruženja pisaca Kragujevca (UPK)

17 sati
Šumadijski aforističari: Milan R. Simić, Radmilo Mićković, Raša Papeš, Radmilo Ristić, Rade Kecojević, Marko Miljković, Željko Jovanović
Moderator: Vladimir Stefanović

18 sati
Knjiga i pisac u Vizantiji, Aleksandar Každan (Evoluta, 2018) 
Učestvuju: dr Larisa Orlov (vizantološkinja), dr Milena Repajić (vizantološkinja), Bojana Ćebić, glavna urednica IK Evoluta

PETAK

14 sati 
Non imprimatur ili cenzura u bibliotekarstvu i izdavaštvu, Dejan Vukićević (Biblioteka „Vlada Aksentijević“, Biblioteka „Dimitrije Tucović“, 2019)
Učestvuju: Dejan Vukićević, Ivana Janošević i Tatjana Janković 

15 sati
Pećina bez odjeka, Danijela Vulićević (Vrane, 2018)

15.50 sati
Omlađeno cveće, Života Marković Puškin (Udruženje književnika Srbije, Književna zajednica Kragujevac, 2019)
Moderator: Sanja Živković

16.40 sati
Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Keča

18 sati
Značenje džokera, Vladimir Pištalo (Agora, 2019)
Učestvuju: Vladmir Pištalo i Nenad Šaponja

19.30 sati
(Galerija Narodne biblioteke, Dr Zorana Đinđića 10)
Gosti pesnici: Tatjana Čižovkina, Miloš Janković, Gordana Boranijašević, Radoslav Zlatanović, Radomir Stojanović, Aleksandar Brikov, Tatjana Neporoda, Ivan Lalović, Eduard Giršov, Sonja Keča
Moderator: Sanja Živković

SUBOTA

12 sati
Pobednici konkursa za decu (Dečje iskre i dr.) 

13 sati
Ja sam Akiko, Stefan Mitić Tićmi (Laguna, 2019)
Učestvuje: Stefan Mitić Tićmi
Moderator: Sanja Živković

14 sati
Radionica „Figurativa književnost“
Koordinator: Vesna Zdravković

15 sati
Radionica „Engleski jezik za osnovce“
Koordinator: Slavica Dimitrovska

17 sati
Miting poezije
Učesnici: Udruženje pisaca Kragujevca (UPK), Književna radionica SKC, Književni klub „Abrašević“, Književna zajednica Kragujevca, Književni klub „Saša Božović“ 

NEDELJA,

13 sati
Radionica „Pišem, dakle postojim“
Koordinator: Sanja Živković

14 15 sati 
Predstavljanje učeničke organizacije Sopče i Đački parlament Prve kragujevačke gimnazije

Najnovije vesti iz ove kategorije