InfoFoto: Arhiva InfoKG

Od ovog posla se zarađuje preko 150.000 dinara mesečno! Saznajte kako...

Autor: Nevena Terzić
15:10 | Subota, 15 04 2023

Veliki broj žena svoje ulepšavanje prepušta stručnim licima, pre svega sređivanje noktiju i šminkanje. Za nokte koji će vam trajati 4 nedelje, potrebno je izdvojiti oko 2.500 dinara, dok se frenč i crtanje dodatno naplaćuje. Od izrade noktiju, na mesečnom nivou, manikirke u kućnim uslovima mogu zaraditi i do 150.000 dinara!

Pripadnice lepšeg pola, radije se odlučuju da brigu o svojim noktima prepuste salonima, zbog preciznosti, uštede vremena i trajnosti noktiju.

Korekcija se radi na 4 nedelje, bez obzira na to da li je u pitanju nadogradnja, gel lak ili samo gel, a cene variraju u zavisnosti od dužine noktiju, kao i od toga šta želite na njima.

Cene se kreću od 1.500 za gel lak, do 3.000 za izlivanje noktiju, a svako crtanje ili frenč se doplaćuje.

Dosta manikirki radi u kućnim uslovima, pa mnogi postavljaju pitanje da li su cene noktiju previsoke i koliko se zapravo zarađuje od ovog posla?

Jedna devojka koja radi nokte u svom stanu u Kragujevcu, rekla nam je da na mesečnom nivou njena zarada bude nekada i do 150.000! To naravno varira od meseca do meseca i dobar deo zarade se konstantno ulaže u materijal.

Ukoliko želite da se bavite ovim poslom, za sertifikat je potrebno minimalno uložiti oko 300 evra, dok je usavršavanje različitih tehnika uvek potrebno.

Za početni materijal je potrebno uložiti u proseku oko 500 evra, da taj materijal bude osrednjeg kvaliteta i proveren.

Prve dve godine, kako manikirka kaže, celokupna zarada pretežno se ulaže u materijal i usavršavanje ukoliko želite da imate uspeh u ovom poslu.

Dakle, od ovog posla može se zaraditi odlično, ukoliko prvo izdvajate sredstva da imate čime da radite i da budete inovativni na tržištu.

Osim usavršavanja i materijala, da biste dobro radili potreban je u udoban, fino sređen prostor, dobro osvetljenje, kao i dobra kamera za promociju rada preko društvenih mreža, što je najbitnije za privlačenje mušterija, no ipak rizik zbog ,,rada na crno“ uvek postoji.