SportFoto: FK Radnički 1923

Radnički uspešan u prvoj kontrolnoj utakmici

11:00 | Četvrtak, 05 01 2023

U prvoj kontrolnoj utakmici izabranici trenera Dejana Joksimovića zabeležili su pobedu protiv Kolubare rezultatom 3:0 na pomoćnom terenu Čika Dače.

Osim povređenih, svi ostali igrači dobili su priliku da nastupe u ovoj utakmici i pokažu u kakvoj su formi na startu priprema za nastavak sezone.

Priliku da se pokažu dobili su i omladinci Radničkog koji su nedavno priključeni prvom timu.

Najveću pažnju izazvao je svakako debitantski nastup nigerijskog napadača Žofrija Činedua, prvog pojačanja kragujevačkog superligaša u zimskom prelaznom roku. On je za 45 minuta, koliko je proveo na terenu, ostavio sasvim pristojan utisak, iako je uputio samo jedan ozbiljniji udarac ka protivničkom golu.

Sjajnu igru crveni su krunisali golovima. Strelci za Radnički bili su Zorić u 24, Miličić u 29. i Maksimović 42. minutu.

Do odlaska u Antaliju na bazični deo priprema Šumadince očekuje još jedna provera, i to u utorak, 10. januara, protiv ekipe Mladosti u Lučanima.

Izvor: FK Radnički 1923