Sport

Rukometašice “Radničkog 1964” poražene u Kruševcu

13:00 | Ponedeljak, 14 05 2018

Rukometašice “Radničkog 1964” poražene su u utkamici 17. kola Prve lige Zapad od drugoplasirane ekipe „Napretka 12“ u Kruševcu, rezultatom 20:18.

Kragujevčanke su bolje otvorile utakmicu, povele 3:1 i 4:2 u 13. minutu, ali su iskusnije Kruševljanke konsolidovale redove, preokrenule rezultat i u 26. minutu dolaze do najvišeg vođstva (9:5). Sa dva brza gola Kragujevčanke smanjuju rezultat, ali se na 10. minutni odmor odlazi prednošću domaćina (10:7).

Drugo poluvreme je počelo sigurnijom igrom domaćih igračica, koje u 39. minutu dolaze do velikih 5 golova prednosti (14:9), koje održavaju do 42. minuta (16:11). Promenom odbrane i pojačanom agresivnošću, izabranice trenera Kurandića prave veliku seriju 5:0 i golom Anastasije Vlašković u 50. minutu poravnavaju rezultat (16:16). U tim trenucima „roletnu“ je spustila sjajna Jelena Pojužina, pa su Kruševljanke retko stizale u poziciju da postignu gol. Prava drama je viđena u završnici, koju spretnije i sretnije domaće igračice golom Anđele Vasić sa penala rešavaju u svoju korist sa konačnih 20:18.

U ekipi “Radničkog” najraspoloženija je bila Jovana Blagojević sa 5 postignutih golova, a u kruševačkom timu  Marija Stamenković sa 8 pogodaka.

Kragujevčanke će u sledećem kolu 31. maja dočekati ekipu Prijepolja.