SportFoto: Arhiva - KK Junior

Maslaku srebro na Mediteranskom prvenstvu u Turskoj

Autor: Branko Vukašinović
11:00 | Petak, 12 04 2019

Karatista Juniora, Nikola Maslak osvojio je srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu u Truskoj, 27. po redu, u konkurenciji kadeta preko 70 kilograma.

Maslak je u prvom kolu ostvario pobedu protiv takmičara sa Kosova, a u drugom i trećem savladao je karatiste iz Turske, aktuelne prvake Evrope i sveta, i tako dospeo do finala. Međutim, u borbi za najsjajnije odličje poražen je od Sandra Krešića iz Bosne i Hercegovine.

Prema rečima trenera Karate kluba “Junior” Veljka Smolovića, ovo je izuzetan uspeh mladog sportiste i potvrda velikog potencijala od koga se očekuju tek rezultati u budućnosti.

Na 27. Mediteranskom prvenstvu u Antaliji učestvovalo je 309 takmičara iz 13 država. Reprezentacija Srbije zauzela je četvrto mesto sa 19 osvojnih medalja, četiri zlatne, tri srebrne i 12 bronzanih, odmah iza selekcije Turske koja je osvojila 44 odličja.