Košarkaši Radničkog poraženi u Subotici

13:00 | Nedelja, 03 12 2023

Košarkaši Radničkog poraženi su na gostovanju u Subotici. Spartak je ubedljivo savladao Radnički rezultatom 86:61 (25:13, 19:20, 13:14, 29:14).

Golubovi pretenduju na najviši plasman u ovoj sezoni i to svojom igrom i pokazuju. Potpuna kontrola u skoku Subotičana i loša rešenja u napadu Kragujevčana su bila presudna za ogromnih +25 na kraju meča. Već posle prve četvrtine je bilo jasno da će Radnički teško doći do pobede. Domaćin je stekao 12 poena viška posle 10 minuta igre. Kragujevačka ekipa je od tog trenutka sve vreme bila u zaostatku i pokušavala da razliku spusti na jednocifrenu. U 32. minutu Crveni stižu na – 9, ali tada potpuno staju, a Spartak za 4 minuta, serijom 20:3, rešava pitanje pobednika.

Domaće su predvodili Luka Cerovina sa 13, Aleksandar Cvetković sa 11 i Pavle Stepanović, Vojin Medarević i Andrija Bojić sa po 10 poena. U ekipi Radničkog, Uroš Nikolić je upisao 14, a Danilo Labović 13 poena.