SportFoto: SPD Radnički

Poraz košarkaša Radničkog u Kraljevu - Nije opravdana uloga favorita

09:00 | Četvrtak, 08 02 2024

Košarkaši Radničkog u okviru 20. kola Košarkaške lige Srbije poraženi su od kraljevačke Sloge rezultatom 84:75 (28:16, 19:21, 23:13, 14:25).

Iako su važili za favorite, Crveni nisu uspeli da savladaju domaćina koji šestom pobedom u sezoni i dalje može da se nada opstanku.

Već u 3. minutu meča, rezultat je bio 10:1 u korist Sloge i kao da je taj inicijalni šok za Radnički, praktično rešio pitanje pobednika. Sve vreme prvog poluvremena, kragujevački tim je pokušavao da svede razliku na jednocifrenu, čak i uspeo u par navrata, ali su Kraljevčani ipak sa +10 otišli na „veliki odmor“ (47:37).

Crveni bolje otvaraju drugo poluvreme, stižu na 7 poena zaostatka, ali im se dešava novi pad u igri što domaćin veoma dobro koristi i do isteka 30.minuta igre povećava svoju prednost na +20 (70:50). Dali su sve od sebe igrači Radničkog da u poslednjoj četvrtini naprave preokret i bili na korak da razliku svedu na tri poseda, ali je Sloga svaki put imala spreman odgovor i na kraju zasluženo slavila.

Stefan Matović je predvodio svoj tim sa 21 poenom, 16 skokova i 4 asistencija i sa ukupnih 41 indeksnim poenom poneo titulu najboljeg igrača utakmice. Imao je odličnu podršku u Tajronu Harisu koji je postigao 18 poena i 6 asistencija i Srđanu Krsmanoviću koji upisao 14 poena i 5 skokova.

U ekipi Radničkog, Trej Kroft je bio najefikasniji sa 19 poena dok je Danilo Labović zabeležio 12.

U narednom kolu Radnički gostuje ekipi Čačak 94, u petak 9. februara.

Izvor: SPD Radnički