Poraz rukometašica Radničkog na gostovanju u Novom Sadu

11:00 | Ponedeljak, 22 04 2024

Rukometašice Radničkog su u utakmici 2. kola plej-auta poražene na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 32:27, poluvreme 17:11. Nakon druge runde doigravanja, Kragujevčanke su pale na peto mesto na tabeli sa osvojenih 8 bodova.

Za rukometašice Radničkog je svaka utakmica do kraja takmičenja u plej autu izuzetno važna u borbi za ostanak u elitnom rangu takmičenja. Prva u nizu je bila gostovanje poslednje plasiranoj ekipi na tabeli uz očekivanja da se iz Novog Sada vrate sa bodovima. Izjednačeni početak do startnih 2:2 u petom minutu je obećavao neizvesni duel, no domaće igračice serijom 3:0 dolaze do 5:2 i tu prednost održavaju do 16. minuta (8:5), kada sledi nova serija Vojvodine za najveću prednost do tada (11:5, 18.min). Lošija igra u odbrani i slaba realizacija u napadu su doveli do toga da je domaćin održao prednost, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 17:11.

Na startu drugog dela igre Novosađanke imaju plus 7 (18:11) pa 19:12, kada rukometašice Radničkog povećavaju agresivnost u odbrani iz koje je usledila lakša realizacija u fazi napada, što se odmah odrazilo na rezultat (19:15, 36.min). I kada se očekivao preokret u igri i skoru, usledio je novi pad, koji Vojvodina koristi i u 41. minutu ponovo ima plus 7 (23:16). Prednost domaćih igračica je rasla, pa u 51. minutu beležimo i dvocifreni zaostatak Kragujevčanki (29:19). Do kraja utakmice, Radnički je uspeo da smanji razliku, tako da je na isteku 60. minuta konačan rezultat glasio 32:27.

Titulu najboljih strelaca u redovima Vojvodine su ponele  Ana Čubrilo sa 11 i Milica Golušin sa 6pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najefikasnije bile Andrea Boner sa 9 i Dunja Tasić sa 6 postignutih golova.

Naredne nedelje, 28. aprila, Radnički će ugostiti ekipu Napretka u okviru trećeg kola plej auta.