SportFoto: Facebook/FK Radnički 1923 Kragujevac zvanična stranica - Nenad Kotlajić

Prekinut pobedonosni niz: "Radnički 1923" poražen od "Crvene zvezde"

09:15 | Ponedeljak, 18 03 2024

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su prvi poraz ovog proleća, i to na gostovanju braniocu titule i lideru na tabeli Crvenoj zvezdi, za prekid fantastičnog niza od sedam uzastopnih pobeda. "Crveno-beli" su bili prilično ubedljivi i savladali su kragujevački tim sa čak 5:0.

Utakmica je odlučena na samom startu drugog poluvremena, kada je pri vođstvu domaćina od 2:0 kapiten Simović za nepuna tri minuta zaradio dve javne opomene, nakon čega je kragujevačkoj ekipi bilo praktično nemoguće da se rezultatski vrati u utakmicu.

Brojčanu prednost "crveno-beli" su iskoristili da pobedu učine još ubedljivijom.

Bio je ovo prvi poraz "crvenih" još od početka decembra i utakmice sa Čukaričkim na Banovom brdu, koji se srećom nije odrazio na njihov položaj na tabeli. "Crveni" su ostali na četvrtoj poziciji sa bodom prednosti u odnosu na petoplasirani Čukarički i šestoplasiranu Vojvodinu.

Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a prvenstvo se nastavlja 30. marta, kada će “Radnički 1923” na “Čika Dači” ugostiti kruševački Napredak.