Radnički ostao u trci za 5. poziciju

15:00 | Četvrtak, 04 04 2024

Odlična napadačka predstava Kragujevčana i zaslužena pobeda nad Metalcem iz Valjeva. Nije delovalo u prvih par minuta da će Crveni upisati važnu pobedu kako bi ostali u igri za mestom koje vodi u Super ligu. Gosti su sjajno otvorili meč i već u 4. minutu stekli 10 poena prednosti (3:13). Nakon tajm auta trenera Simonovića, budi se kragujevačka ekipa i stiže do izjednačenja koje ostaje na snazi do kraja prvog dela igre. Milosavljević, Webster i Croft počinju da „terorišu“ goste iza linije 6.75 i vrlo brzo dolazi do potpunog preokreta u kojem Crveni dolaze do prve dvocifrene prednosti (38:28). Stečenu prednost nisu ispustili do poluvremena, a na veliki odmor odlaze sa +12 (53:41).

I u trećoj deonici smo gledali sličan scenario kao u drugoj. Radnički je sve vreme držao Metalac na sigurnoj razdaljini i pred ulazak u poslednjih 10 minuta zadržao 12 poena viška (73:61). Valjevci su pripretili posle par brzopletih odluka u napadu domaćina i svojih brzih rešenja i nakon samo jednog minuta u poslednjoj četvrtini prišli na – 7 (73:66). Ceo minut bez poena na obe strane, prekinuli su gosti iz kontre, a nakon polovičnog učinka sa linije slobodnih bacanja, prišli na – 4 (73:69). West trojkom prekida seriju Metalca i svom timu vraća tri poseda prednosti. Croft sa dva uzastopna rešena napada opet dovodi Radnički na +10 (83:73) na isteku 36. minuta. Gosti nisu uspeli da vrate u meč nakon serije domaćih koji su mirno priveli utakmicu kraju i zasluženo slavili rezultatom 86:80 (23:23, 30:18, 20:20, 13:19).

U ekipi Metalca, najefikasniji je bio Miloš Grubor sa 25 poena. Dobre partije su prikazali i Terry Armstrong sa 16 i Marko Bajić sa 14 poena.

Tray Croft je odigrao meč sezone sa ukupnim indeksom 38. Meč je završio sa 23 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Kobe Webster je postigao 15, Đorđe Milosavljević 12, a Lamont West 11 poena.

U narednom kolu, košarkaši Radničkog odlaze na gostovanje ekipi Dynamica.