SportFoto: AK Park

Ratinac i Mladenović najbolji u kvalifikacijama za Kup Srbije

15:00 | Utorak, 30 05 2023

Ovog vikenda, u Kraljevu su održane kvalifikacije za Kup Srbije za seniore, kao i 4. kolo prolećne lige ASCS.

Najbolje rezulate ostvarili su Aleksa Ratinac i Milan Mladenović koji su se plasirali u finale Kupa. Ratinac je osvojio prvo mesto u disciplinama troskok i skok udalj. Skokom od 14.96m, iz kratkog zaleta, pokazao je da je vrlo moguće da ispuni normu od 15.50m za Evropsko prvenstvo za mlađe seniore.

Milan Mladenović je zauzeo drugo mesto u čak tri discipline: troskok, skok udalj i 110m prepone.
Jovan Živković uspeo je da izbori 4. mesto u bacanju kugle i 6. mesto u bacanju diska.
Jovana Vukosavljević je na svom prvom ozbiljnijem takmičenju osvojila 6. mesto u skoku udalj.

U konkurenciji starijih pionirki, u sklopu 4. kola prolećne lige ASCS, Nina Mijailović je osvojila srebrnu medalju u skoku udalj. Ovo je Ninino četvrto takmičenje u periodu od nedelju dana (Državno prvenstvo za starije pionire, međuokružno i republičko takmičenje u atletici) što samo daje ovoj medalji veći značaj. Takođe, zauzela je šesto mesto u disciplini bacanje kugle, na svom prvom nastupu u ovoj disciplini.

U konkurenciji atletskih školica A, nastupili su Veljko Ljujić i Darija Stevanović. Na svom debitantskom takmičenju Veljko je zauzeo fenomenalno četvrto mesto u bacanju vorteksa. Darija je zauzela odlično peto mesto u disciplinama 50m i 50m prepone, u izuzetno jakoj konkurenciji.

Iz kluba ističu da su ponosni na svoje atletičare i da će nastaviti da rade sa svojim atletičarima kao i do sad.