SportFoto: Simona Blagojević

“Radnički 1964” pobedio “Lokomotivu”

12:00 | Ponedeljak, 06 11 2017

Rukometaši “Radničkog 1964” pobedili su u utakmici šestog kola Super B lige ekipu “Lokomotive”, rezultatom 30:29.

Izjednačena borba se vodila sve do 14. minuta i rezultata 8-8. Tada domaćin preuzima inicijativu i sa par maštovitih napada i čvršćom igrom u odbrani dolazi do maksimalnih 5 golova prednosti. Iskusni Lapovci su konsolidovali redove, smanjili razliku i na odmor se otišlo sa 17:15, za goste. Početak drugog dela igre je protekao u znaku gostiju koji u 35. minutu dolaze u vođstvo, a u 42. minutu već imaju prednost od četiri gola. U tim trenucima je blistao veteran na golu Lokomotive Branko Stajković. Gosti su držali konstantnu prednost sve do 59. minuta i izjednačujućeg gola Miloša Milosavljevića. Tada nastaje prava drama na terenu. Golman kragujevčana Ognjen Jovanović brani šut za vođstvo Lokomotive, a veliku radost i pobedu domaćinu je doneo golom u poslednjim sekundama meča Vladimir Dobrosavljević lob udarcem sa pozicije levog krila”, saopštili su iz “Randičkog 1964”.

Najefikasniji u kragujevačkoj ekipi bili su Miloš Milosavljević i Vladimir Dobrosavljević sa po šest pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Zoran Đurkovvić sa osam i Dragan Jovanović sa sedam postignutih golova.

“Radnički 1964” će u narednom kolu gostovati ekipi “Topličanina” u Prokuplju.