SportFoto: wildboars.rs

Veprovi rutinski savladali Stršljenove u Jagodini

15:00 | Ponedeljak, 20 05 2019

U petom kolu Prve lige Srbije Kragujevac Wild Boarsi su još jednom nadigrali Black Hornetse, ovoga puta u Jagodini, rezultatom 48:18.

Veprovi su poveli već nakon prvog sudijskog zvižduka, pošto je uvodni kik-of Stefan Borković vratio u protivničku end zonu. Nedugo zatim, kvoterbek Džejk Sison duplirao je vođstvo pasom ka Filipu Nedeljkoviću (14:0), da bi i domaćin došao do prvih poena, pasom Kristofera Poupa za Bogdana Pavlovića – 14:6.

Međutim, radost Stršljenova kratko je trajala, jer je Borković ponovo vratio kik-of, a do kraja prve četvrtine Sison je asistirao i tajtendu Stefanu Đuriću, za veliku prednost – 28:6.

Bio je to znak da Kragujevčani dodatno promešaju već kombinovani sastav i veću šansu pruže mlađim igračima, što je odmah iskoristio hvatač Toma Todorović, nakon čega se Sison nadovezao i pasom ka Niku Lasejnu – 41:6. U finišu poluvremena domaći su došli do drugog tačdauna, a akteri su bili isti – Poup i Pavlović – 41:12.

U nastavku susreta gosti su mirno priveli meč kraju, a viđen je po jedan tačdaun na obe strane. Poup je u end zoni pronašao Aleksandra Janićijevića, dok je Sison svoj peti tačdaun poslao ka mladom Milošu Petroviću.

Za Divlje veprove predaha nema. Već u subotu očekuje ih još jedno važno gostovanje u Švajcarskoj, ekipi Calanda Broncosa, bivšem prvaku Evrope.

Jagodina Black Hornets – Kragujevac Wild Boars 18:48 (6:28, 6:13, 0:0, 6:7)

JAGODINA – Stadion FK „Morava“ Ribare. Glecalaca: 100.