SportFoto: Facebook/KŽKK Radnički 2016

Kragujevčanke savladale Paraćinke

12:00 | Utorak, 30 01 2018

Košarkašice “Radničkog 2016” savladale su u utakmici 12. kola Druge lige Jug B ekipu “Paraćina”, rezultatom 76:60.

Dobro smo krenuli, ali smo imali pad u igri posle uvodnih minuta što je donekle i normalno jer je prva utakmica posle skoro mesec dana pauze. Imamo i novu igračicu u timu i potrebno je vreme da se ona adaptira na nas, ali sam zadovoljna njenom partijom, kao i igrom svih igračica na terenu koje su se borile i dale svoj maksimum. Čestitam ekipi Paraćina na dobroj utakmici i želim im sreću u daljem toku takmičenja”, rekla je trener KŽKK “Radnički 2016”, Vesna Despotović.

U kragujevačkom timu najefikasnije su bile Milošević i Mehović sa po 21 poenom.

Utakmicu smo otvorile lošije nego inače, što je rezultat u prve dve četvrtine i pokazao. Tokom celog meča bile smo u blagoj prednosti, da bi posle poluvremena ‘pobegle’ domaćinu 10 razlike. Kako se utakmica odvijala sve smo bile sigurnije i ulazile u našu igru. Čestitala bih svojim devojkama na borbenosti do samog kraja, a ekipi “Paraćina” želim puno sreće u daljem nastavku takmičenja”, izjavila je košarkašica “Radničkog 2016”, Minela Mehović.

Košarkašice “Radničkog 2016” u sledećm kolu putuje za Pirot, gde se sastaje sa ekipom “Gimnazijalca”.