SportFoto: Simona Blagojević

“Tigrice” poražene od Kikinđanki

12:00 | Ponedeljak, 03 04 2017

Rukometašice “Radničkog” su u drugom kolu play-outa Super lige Srbije izgubile na svom terenu od ekipe “Kikinda”, rezultatom 25:24.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri sve do devetog minuta i rezultata 9:9, kada “Tigrice” preuzimaju stvar u svoje ruke, prelaze u vođstvo i sigurnom igrom dolaze do prednosti od 3 gola razlike na poluvremenu 15:12.

Na početku drugog dela igre “Radnički” ne koristi sedmerac, što daje krila gostujućim igračicama, koje su zaigrale čvrsto u odbrani i raznovrsnije u odbrani i u 49. minutu dolaze do izjednačenja 21:21. Od tada se igra gol za gol. “Tigrice” su imale poslednji napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristile i tako su 2 boda otišla u Kikindu.

U kragujevačkoj ekipi najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka, a pratile su je Katarina Stepanović sa 6 i Sandra Radović 5 golova. U redovima gošći prednjačile su Jelena Ardala i Emilija Lazić sa 7 pogodaka.

“Tigrice” će sledećeg vikenda u okviru trećeg kola play-outa gostovati u Boru istoimenoj ekipi.