SportFoto: Simona Blagojević

Tigrice uzele važne bodove

Autor: Jovana Mladenović
13:21 | Nedelja, 29 01 2017

Rukometašice Radničkog slavile su u hali Jezero protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 28-25, u okviru 12. kola SRLS.

Prvo poluvreme je proteklo u vođstvu domaćih rukometašica 2 do 3 gola razlike sve do 18. minuta, kada gošće stežu u odbrani, poboljšavaju realizaciju u napadu i serijom 4-0 prelaze u vođstvo 12-10. U tom delu igre je briljirala Jovana Terzić. Posle time-outa trenera Jedoksića, Tigrice poravnavaju na poluvremenu 15-15.

Od prvog minuta drugog dela igre domaće igračice nameću svoj stil igre, kreću odlučno u odbrani i preko raspoloženih Katarine Stepanović i Jovane Stoiljković okreću rezultatsku klackalicu na svoju stranu. U tom periodu su i čuvari mreže Ćosić i Ležaja odbranile par šuteva, što je domaćima ulilo potrebnu sigurnost da rutinski privedu utakmicu kraju.

Najefikasnije kod domaćina su bile Katarina Stepanović sa 12 pogodaka dok je Jovana Stoiljković ubeležila 7 pogodaka.Kod gošći je najefikasnija bila pomenuta Jelena Terzić postigavši 11 golova.