SportFoto: SPD Radnički

Košarkaši Radničkog izgubili od Dinamika

11:30 | Nedelja, 07 04 2024

Košarkaši Radničkog se vraćaju praznih ruku sa gostovanja Dinamiku. Domaćin je slavio rezultatom 85:76 (19:23, 22:17, 19:18, 25:18). Bili su u igri Kragujevčani punih 30 minuta, ali su ostali bez snage u završnici meča i nisu uspeli da ostvare pobedu koja bi ih zadržala, teoretski, u borbi za 5. mesto na kraju regularnog dela sezone.

Crveni su rešili prvu četvrtinu u svoju korist (19:23), ali je domaćin brzo došao do preokreta i serijom 15:2 stekao osetniju prednost polovinom druge deonice. Do poluvremena, Radnički uspeva da svede minus na pola koša sa nadom da u nastavku meča može do pobede.

Sve vreme je kragujevačka ekipa bila blizu i disala za vrat Dorćolacima. Pred sam kraj trećeg perioda rezultat je bio izjednačen, ali domaćin ipak vraća prednost jednog poseda na isteku 30. minuta. Dinamik je u poslednjoj četvrtini odigrao koncentrisanije i sasvim zasluženo ostvario 13. pobedu u sezoni.

Nenad Nerandžić je predvodio svoj tim sa 27 poena i 12 skokova. Eral Penn je postigao 13, a Aleksandar Ponjavić i Nikola Kostić po 10 poena.

Trio Amerikanaca je bio najbolji u Radničkom. Lamont West je bio najefikasniji sa 25 poena. Tray Croft je ubeležio 15, a Kobe Webster 12 poena.

Izvor: SPD Radnički