Poraz rukometašica u Boru u pretkolu Kupa

11:00 | Petak, 22 12 2023

Rukometašice Radničkog su u pretkolu Kupa poražene na gostovanju u Boru od domaćina, ekipe ŽORK Bor Zijin Copper rezultatom 32:26, poluvreme 16:15. Tim porazom, Kragujevčanke su se oprostile od daljeg učešća u našem najmasovnijem takmičenju.

Duel u Boru je započeo u izjednačenom  ritmu, a tas na rezultatskoj vagi za gošće je održavala  Andrea Boner, postigavši prva tri pogotka za startnih 3:3 u sedmom minutu. Radnički prvi dolazi do 2 gola prednosti (3:5,9.min), no nakon minuta odmora domaćih situacija na terenu se I nakon narednih 8 minuta Boranke dolaze do 3 gola viška na svom kontu (10:7,17.min). U narednom period domaće igračice održavaju prednost od jednog do dva gola, da bi u 25.minutu Radnički golom Jovane Potkonjak došao do egala (13:13). Do desetominutne pauze, Bor se bolje snašao I na veliki odmor odlazi vođstvom 16:15.

Početak drugog dela igre je doneo par neiskorišćenih dobrih prilika gošći, što lider Super B lige koristi da održava prednost iz prvog poluvremena, a u 41. minutu ponovo ima plus 3 (23:20) a zatim i 24:21. Trgle su se Kragujevčanke, podigle nivo igre u odbrani i sa 3 gola poravnavaju rezultat (24:24,46.min). I kada se očekivao preokret, igračice Radničkog su stale, vezale niz neiskorišćenih napada, što su domaće rukometašice iskoristile i serijom 5:0 dolaze do velike prednosti (29:24,53.min), koju su održale do kraja i slavile konačnim rezultatom 32:26.

U redovima Bora najefikasnije su bile Isidora Sujić sa10 i Jelena Bogdanović sa 9 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki najefikasnije bile  Valentina Božinovići Andrea Boner sa po 7 postignutih golova.

Za igrača utakmice proglašena je Isidora Sujić.